KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12872165
*
nr 1287 2165
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Etsning, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 7/160, respektive 118/180. Motivet: 22x27 respektive 20x29cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2019
kl 18:53:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 10:36:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Läs mer om Jorgo Krallis
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jorgo krallis
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:28
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:33
-
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:10
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:05
-
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:57
*
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Läs mer om Jorgo Krallis
nr 1287 2165
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Etsning, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 7/160, respektive 118/180. Motivet: 22x27 respektive 20x29cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/11 10:36:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.Läs mer om Jorgo Krallis
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jorgo krallis
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:28 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:33 -
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:10 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:05 -
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:57



